Bezpieczna przyszłość

Wszystko, co potrzebne, by w Twoim domu zagościło przyjemne ciepło.

Dotacja i finansowanie

Sięgnij po potencjał - wystarczy ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieca.

Trwałość i niezawodność

pompy ciepła to urządzenia bezawaryjne, których czas pracy szacuje się na 25-30 lat.

Powietrze jest pełne energii.

Przygotuj swój dom na przyszłość

Twoja pompa ciepła wykorzystuje energię z powietrza, wody i gruntu. Wybierz pompę ciepła, która pasuje do Twojego domu. Niezależnie od tego, czy jest to nowa konstrukcja, czy modernizacja, ustawienie wewnątrz lub na zewnątrz, istnieją modele na każdą sytuację przestrzenną.

Ogrzewanie pompą ciepła jest opłacalne dla Ciebie i Twojego środowiska na kilka sposobów: otrzymujesz przyszłościowy system grzewczy i zmniejszasz emisję CO 2. Zapewnij sobie atrakcyjną dotację państwową w wysokości do 45% na remont!

image.desktop.v2.heatpump-family-1280x574.overview_teaser
o482044v305_p2_Logatherm_WLW196i_v2_rl

Pompy ciepła, które uczynią Twój dom komfortowym

Ciesz się czasem w domu z rodziną. Twoja pompa ciepła powietrze - woda zapewni ciepłą wodę, komfortową temperaturę przez cały rok. Poznaj najważniejsze zalety pomp ciepła:

  • idealne dla dla nowych, jak i starszych domów
  • nieinwazyjny montaż bez odwiertów i przekopów
  • aktywne chłodzenie budynku w lecie
  • zaoszczędzisz nawet do 80% kosztów w porównaniu do standardowego ogrzewania
  • będziesz bardziej EKO - zerowy wpływ na warstwę ozonową

Wybierz swoją pompę ciepła

Wybierając pompę ciepła należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące funkcji, jaką urządzenie pełnić będzie w domu – czy będzie ono jedynym źródłem ogrzewania, czy powinno zapewniać możliwość chłodzenia latem.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła z Unima Energia?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła, najlepiej dopasowanej do danego gospodarstwa dla laika jest trudny i skomplikowany.

Zostaw do zadanie ekspertom, którzy nie tylko pomogą dobrać urządzenie, ale też przeprowadzą rzetelne wstępne ekspertyzy, ułatwią pozyskanie maksymalnych dopłat i dotacji oraz zaoferują pompy w najniższych cenach. Takie przeprowadzenie przez całość procesu instalacji pomp ciepła gwarantuje Unima Energia.

Koszty ogrzewania

Rachunki za ogrzewanie w Polsce nieprzerwanie rosną, a najbliższy czas przyniesie kolejną falę podwyżek.

Jeśli szukamy oszczędności, to zatem dobry moment na zainwestowanie w pompę ciepła. Zobacz przykładowe porównanie kosztów ogrzewania domu różnymi źródłami energii. Do obliczeń posłużył dom o powierzchni 130 m², w którym mieszkają trzy osoby:

Średni roczny koszt ogrzewania budynku i c.w.u. (w PLN) Koszt ogrzewania budynku i c.w.u. przez 20 lat (w PLN) Oszczędność na pompie ciepła po 20 latach użytkowania (w PLN) Czas zwrotu pompy ciepła w latach
Pompa ciepła 2 373 47 460
Kocioł gazowy na gaz ziemny 8 379 167 580 120 120 5 lat
Kocioł olejowy 9 556 191 120 143 660 4 lat
Kocioł elektryczny 18 370 367 400 319 940 2 lata

Zestawienie pokazuje wyraźnie, że pompa ciepła jest inwestycją, która zwróci się już po kilku latach eksploatacji. Jeśli zastąpimy nią kocioł elektryczny, oszczędność zauważymy najszybciej. Zwrot nastąpi jeszcze wcześniej, jeśli na etapie montowania instalacji skorzystamy ze wszystkich dostępnych dodatków i dotacji.

Niskie koszty eksploatacji połączone z wygodą użytkowania i brakiem emisji szkodliwych substancji sprawiają, że w perspektywie kilku lat w Polsce, podobnie jak w krajach Europy Zachodniej (gdzie, według szacunków, liczba tych urządzeń przekroczyła już 42 mln) pompy ciepła staną się najczęściej stosowanym rozwiązaniem wykorzystywanym do ogrzewania budynków. To bowiem kluczowa technologia pozwalająca spełnić założenia UE dotyczące neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Dowiedz się więcej o produktach!

Odkryj najnowocześniejszą stronę fotowoltaiki od Unima Energia.

Zobacz nasze realizacje

Nowości z naszego bloga

Najnowsze informacje z branży: