Darmowy prąd

panele produkują energię z odnawialnego, źródła jakim jest słońce

Podniesienie wartości

Dom z fotowoltaiką staje się oszczędny i bardziej atrakcyjny na rynku nieruchomości

Mój Prąd 4.0

nawet 5000 zł dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika to się opłaca!

Dlaczego tyle Polaków decyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika umożliwia produkcję własnego, darmowego prądu, który pozwala na uniezależnienie się od rosnących cen energii, i to na długie dekady.

Jedyny koszt, jaki prosument musi podnieść wiąże się z zakupem instalacji o odpowiedniej mocy. Dla mieszkańców Polski przygotowano jednak kilka programów dotacyjnych, wpływających na jeszcze szybszy zwrot z inwestycji. Dzięki fotowoltaice możesz cieszyć się darmową produkcją energii i niskimi rachunkami za prąd!

Finansowe korzyści fotowoltaiki:

cc4
zwrot inwestycji już po kilku latach,
cc2
oszczędności na rachunkach za energię elektryczną,
cc3
większa niezależność od podwyżek cen prądu,
cc5
możliwość skorzystania z ulg oraz dotacji,
cc1
wzrost wartości nieruchomości.
Zrób pierwszy krok!
Skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty na:
Imię i nazwisko
Podaj imię i nazwisko
Podaj imię i nazwisko
Podaj adres e-mail
Podaj adres e-mail
Podaj adres e-mail
Twój numer telefonu
Invalid phonenumber!
Invalid phonenumber!
Zapoznaj się
dodatkowe informacja o ochronie danych osobowych

Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania podstawowych danych osobowych w postaci Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego – są to dane, które pozwolą nam odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu odpowiedzi na Twoje pytanie.

Warto wiedzieć, że:
 • Administratorem podanych danych osobowych stanie się ECB Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu, przy ul. Ozimskiej 48.
 • Możesz się z nami skontaktować dzwoniąc na podany na stronie numer telefonu.
 • W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych – wystarczy, że nas o tym poinformujesz.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko do momentu zrealizowania celu –złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie.
 • Dbamy o Twoje dane osobowe, informujemy iż mogą one zostać przekazane podmiotom z którymi zawarliśmy umowy powierzenia przetwarzania. Dane mogą być przekazane jedynie w celu realizacji usługi o którą Państwo występują.
 • Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, możesz skorzystać z prawa do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Musisz wyrazić zgodę.
Musisz wyrazić zgodę.

Czytaj więcej

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od ECB Polska Sp. z o.o. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez ECB Polska Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.). Udzielona zgoda może być cofnięta w każdym momencie – wystarczy że się skontaktujesz z bok@unimaenergia.pl

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Musisz wyrazić zgodę.
Musisz wyrazić zgodę.

Czytaj więcej

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od ECB Polska Sp. z o.o. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w celach marketingowych podmiotów współpracujących z ECB Polska Sp. z o.o. przez czas i w zakresie współpracy z ECB Polska Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.). Udzielona zgoda może być cofnięta w każdym momencie – wystarczy że się skontaktujesz z bok@unimaenergia.pl

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna

Odkryj energię przyszłości z Unima Energia

Promieniowanie słoneczne w ogniwach fotowoltaicznych zamieniane jest na prąd zasilający urządzenia w Twoim domu. Każde ogniwo paneli solarnych przetwarzających światło słoneczne połączone jest z inteligentnym układem elektronicznym, dzięki czemu masz dostęp do informacji o ilości energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne. W każdej chwili możesz sprawdzić w internecie, ile energii produkuje Twoja fotowoltaika.

Dalej prąd stały z paneli przekazywany jest do falownika, który zamienia go w prąd zmienny znajdujący się w gniazdkach. Dzięki temu masz dostęp do energii dużo tańszej niż z pobliskiego zakładu energetycznego.

1

Panele słoneczne
Zamieniają energię słoneczną w prąd elektryczny

2

Inwerter
Zamienia prąd stały w prąd zmienny, który płynie w sieci

3

Licznik dwukierunkowy
Mierzy energię wyprodukowaną przez instalację
Skorzystaj z naszej
bazy wiedzy

Dobra energia w twoim przyszłym domu.

Naszym standardem jest niezawodność – dlatego w zakresie obsługi Klienta stawiamy poprzeczkę coraz wyżej.

fotowoltaika-dla-domu-1

Kompleksowa obsługa Klienta!

Zyskuj wybierając Unima Energia!
Indywidualny doradca

Szukasz skutecznego sposobu na redukcję kosztów? Spotkaj się z naszym doradcą, który stworzy dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej dopasowanej idealnie dla potrzeb Twojego domu:

Najwyższa jakość

Standard Unima Care to maksymalne bezpieczeństwo i komfort dla naszych Klientów: od wsparcia Indywidualnego Doradcy Energetycznego, poprzez profesjonalną procedurę montażu, aż po opiekę Indywidualnego Konsultanta czy ubezpieczenie instalacji lub domu.

 • nowoczesne produkty czołowych producentów,
 • najdłuższą gwarancję na instalację,
 • gwarancję na montaż,
 • ubezpieczenie instalacji przez partnera strategicznego PZU S.A.

Dwa warianty ofertowe!

Dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników
Panele fotowoltaiczne
Inwerter
Optymalizatory
Konstrukcja
Oferta finansowania
Montaż
Ubezpieczenie
Zabezpieczenia elektryczne
Projekt instalacji fotowoltaicznej
Unima Care
Audyt techniczny
Jinko Tiger PRO
Foxes/Sofar Solar
TIGO
standard
od 5,71% RRSO
45 dni
-
Standard
Jinko Tiger PRO
SolarEdge
SolarEdge
Premium
od 5,71% RRSO
21 dni
ubezpieczenie na 1 rok w cenie
Premium

Standard
Unima Care

oznacza naszą troskę o dobro naszych Klientów.

Od pierwszej chwili współpracy pracujemy na Twoją korzyść – kompleksowa oferta zapewnia Ci bezpieczeństwokomfort i pewność, że na Twojej drodze do posiadania własnej elektrowni słonecznej towarzyszą Ci eksperci.

Nasze usługi zostały zestandaryzowane w ścieżkę, która jest maksymalnie bezpieczna i komfortowa dla naszych Klientów – od wsparcia Indywidualnego Doradcy Energetycznego, poprzez profesjonalną procedurę montażu, aż po opiekę Indywidualnego Konsultanta, na którą składa się weryfikacja poprawnego działania instalacji i optymalizacja oszczędności oraz kompleksowa opieka posprzedażowa.

Niezawodność jest naszym standardem
Gwarancja najwyższej jakości
Gwarancja bezpieczeństwa i komfortu

Zyskuj z Unima Energia!

Decydując się na instalację fotowoltaiczną stawiasz na nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie, które czyni Ziemię miejscem nie tylko lepszym dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń. Podjąłeś decyzję o inwestycji w fotowoltaikę? Gratulacje – to najlepszy moment, bo lista korzyści jest naprawdę długa, a odchodzenie od konwencjonalnych źródeł energii – nieuniknione.

Przykładowe realizacje

Program poleceń

Podziel się dobrą energią i zyskuj:
 • 1000zł za polecenie pompy ciepła
 • 500zł za polecenie fotowoltaiki

Z pewnością jako dumny posiadacz instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła znasz osoby, które są o krok od podjęcia takiej samej decyzji co Ty. Polecaj produkty od Unima Energia i zyskuj.

unima-p-p-bg-1

Strefa wiedzy

Dzielimy się tym co najlepsze

Pompa Ciepła Ochsner przed montażem - Unima Energia
Przemysłowa Pompa Ciepła Ochsner - Studium przypadku cz.1

Proces montażu przemysłowej pompy ciepła dla jednego z naszych klientów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie wyzwania niesie ze sobą implementacja tak zaawansowanego rozwiązania w przedsiębiorstwie, ten artykuł jest dla Ciebie!

Dzień Ziemi z Moim Prądem – rusza 5

W marcu tego roku wyczerpały się środki przeznaczone na dofinansowania w czwartej edycji programu Mój Prąd. Od tego czasu z uwagą śledziliśmy doniesienia dotyczące kolejnej, piątej już odsłony. Jakie zmiany…

Program Mój Prąd 5.0 - informacje wstępne

Na najbliższą sobotę, czyli 22 kwietnia 2023 zaplanowano start nowej, piątej już edycji rządowego programu Mój Prąd 5.0. Jakich zmian mogą spodziewać się obecni i przyszli prosumenci? Czy zasady przyznawania…