fbpx

Jesteśmy z Tobą
na każdym etapie!
Jak pracujemy

Do Ciebie należy pierwszy krok – my zajmiemy się resztą!

Od pierwszej chwili współpracy pracujemy na Twoją korzyść – kompleksowa oferta zapewnia Ci bezpieczeństwo, komfort i pewność, że na Twojej drodze do posiadania własnej elektrowni słonecznej towarzyszą Ci eksperci.

Kilka etapów do posiadania własnej elektrowni słonecznej zestandaryzowaliśmy w ścieżkę, która jest maksymalnie bezpieczna i komfortowa dla naszych Klientów – od wsparcia Indywidualnego Doradcy Energetycznego, poprzez profesjonalną procedurę montażu, aż po opiekę Indywidualnego Konsultanta, na którą składa się weryfikacja poprawnego działania instalacji i optymalizacja oszczędności oraz kompleksowa opieka posprzedażowa.

Darmowa konsultacja

Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy - kiedy zbierzemy niezbędne informacje od razu przechodzimy do działania!

Projekt i ekspertyza

Tworzymy projekt instalacji doskonale dopasowany do Twoich potrzeb, zrealizujemy formalności i dostarczymy pakiet dokumentów.

Montaż i uruchomienie instalacji

Nasz certyfikowany instalator fachowo uruchomi instalację, zajmiemy się także uzupełnieniem dokumentacji, byś jak najszybciej mógł się cieszyć własną elektrownią!

Dlaczego Unima Energia?

 • Jesteśmy z Tobą na każdym etapie inwestycji w energię!
 • Pracujemy na Twoją korzyść – tak, aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, dopłaty i dotacje!
 • Wysoka jakość instalacji fotowoltaicznych – to inwestycja, która szybko zacznie się opłacać!
 • Dajemy Ci stabilizację i bezpieczeństwo – z nami uniezależniasz się od wzrostu cen energii!
 • Współpraca z nami się opłaca – z nami oszczędzisz najwięcej już na etapie zakupu instalacji fotowoltaicznych!
 • Maksymalna wydajność – stosujemy indywidualne rozwiązania poprzedzone drobiazgową ekspertyzą!
 • Każda instalacja jest objęta gwarancją – po montażu służymy wsparciem i opieką indywidualnego doradcy, który nadzoruje jej sprawne działanie.
 • Unima Care – Otaczamy Cię Opieką Posprzedażową i Gwarancją – dbamy o optymalizację Twoich oszczędności

Jak pracujemy, czyli kilka kroków, do posiadania własnej elektrowni!

 1. Zrób pierwszy krok – skontaktuj się z nami – wystarczy, że wypełnisz formularz, zadzwonisz, lub wyślesz wiadomość! Od razu przechodzimy do działania!
 2. Darmowa konsultacja – po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji, takich jak Twoje zapotrzebowanie na energię czy planowana lokalizacja instalacji – Twój Indywidualny Doradca Energetyczny przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę, oszacuje Twoje przyszłe oszczędności, a także znajdziemy odpowiedni program dofinansowania i dotacji!
 3. Projekt i ekspertyza – Twój Indywidualny Doradca przygotuje analizę, projekt, indywidualną ofertę oraz przejrzystą umowę.
 4. Kompleksowe Finansowanie – Twój Doradca przedstawi Ci najlepsze możliwości finansowania instalacji oraz innych przedsięwzięć związanych z Twoją inwestycją w fotowoltaikę. Będzie służył Ci pomocą przy realizacji formalności oraz wspierał w kontaktach z instytucjami finansowymi.
 5. Montaż i uruchomienie instalacji – tutaj też wszystkim się zajmiemy! W umówionym wcześniej czasie bezpiecznie dostarczymy kompletny zestaw w wyznaczone miejsce, a certyfikowany instalator sprawnie i fachowo zamontuje Twoją nową instalację fotowoltaiczną! Kiedy instalacja jest gotowa dokonujemy jej odbioru i zajmujemy się uzupełnieniem pozostałej, potrzebnej dokumentacji.
 6. Formalności i pozyskanie finansowania – tuż po montażu zostajesz objęty opieką Indywidualnego Konsultanta Centrum Obsługi Klienta, którego pierwszym krokiem będzie złożenie za Ciebie wniosku do Operatora Systemu Dystrybucji o przyłączenie licznika dwukierunkowego, a po 30 dniach upewnienie się, że jesteś już w jego posiadaniu i odpowiednio działa. W oczekiwaniu na pierwszą FV za prąd Twój Indywidualny Konsultant pomoże Ci w uzyskaniu dofinansowania oraz dotacji. Tak jak obiecywaliśmy – nie musisz martwić się zawiłymi procedurami, kompletowaniem dokumentów i formalnościami – sprawimy, że łatwo przejdziesz przez ten krok i szybko uzyskasz środki oraz informacje o należnej Ci uldze podatkowej.
 7. Weryfikacja pierwszej faktury za prąd – Gdy otrzymasz pierwszą FV za prąd po uruchomieniu Twojej instalacji fotowoltaicznej Twój Indywidualny Konsultant dokładnie przeanalizuje i zweryfikuje każdy jej element, pod kątem zarówno poprawnego działania instalacji, jak i osiągania optymalnych oszczędności. Doradzi Ci również, co możesz zrobić, aby zoptymalizować koszty dystrybucji energii.
 8. Unima Care – opieka posprzedażowa – Otaczamy Cię kompleksową opieką posprzedażową i gwarancją. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, co do działania Twojej instalacji, zawsze możesz skontaktować się z naszym Centrum Obsługi Klienta, a Twój Indywidualny Konsultant odpowie i efektywnie zareaguje na wszystkie wątpliwości, a w razie problemów szybko wdroży działania naszego zespołu serwisowego, by Ci pomóc.